34365182 365B 478C 9FF5 27017A87004Emmm

Sausio 25 d. Skaisgirio ir Žagarės gimnazijų inžinerinės klasės mokiniai lankėsi Joniškio Linas Agro Grūdų centre. Mokiniai dalyvauja tęstiniame VDU Žemės ūkio akademijos vykdomame projekte „Joniškio inžinerijos eksperimentinė klasė“. Projekto tikslas – Joniškio rajono mokyklų mokiniams sudaryti galimybę pažinti mechanikos, gamtos, tvariosios inžinerijos, vandens ir žemės inžinerijos, taip pat gamtos, verslo ir žemės ūkio krypčių studijas, suteikiant naujausių žinių apie agrosektoriaus pažangą. Apsilankymo metu, mokiniams buvo sudaryta galimybė iš arti stebėti Linas Agro Grūdų centro veiklą, jie sužinojo, kaip laboratorijoje nustatoma įvairių grūdinių kultūrų drėgmė, baltymų kiekis ir naudingumo klasė. Taip pat išgirdo, kaip grūdai yra apdorojami sandėliuoti, džiovinti ir eksportuoti į kitas užsienio šalis. Mokiniams pristatyta naujausia žemės ūkio technika bei jos privalumai dirbant žemės ūkyje. Projekte dalyvavusiems mokiniams pasisekė – jie galėjo tiesiogiai stebėti ir įvertinti pažangiausius pokyčius, susijusius su žemės ūkiu. Dalyvaudami projekte mokiniai įgijo praktinės patirties gamtos mokslų ir technologijų srityje, šios žinios apima pagrindines mokslo sąvokas, technologijas, technologinius produktus ir procesus, bei platų suvokimą apie mokslo ir technologijų poveikį gamtos pasauliui. Įgytos karjeros kompetencijos (mokymosi ir darbo) mokiniams leidžia išsamiau suvokti mokslo taikymo ir technologijų pranašumus žemės ūkio ir aplinkos inžinerijos srityse.

grybai8m

Šiandien pirmokai prigrybavo pilną krepšį grybų! Taip taip, jūs perskaitėte teisingai. Dėžutę su grybiena vaikams padovanojo Baltic Champs bendrovės Stanelių padalinio darbuotojai. Jie pamokino, kaip kompostu rūpintis ir prižiūrėti. Grybai augo klasėje, tad vaikai juos ne tik laistė, dangstė, bet ir matavo, stebėjo bei tyrinėjo per padidinamąjį stiklą. Smagu ir įdomu buvo matyti, kaip grybai augo ne dienomis, o valandomis.

Pirmokai dėkoja visiems prisidėjusiems prie tokio gausaus grybų derliaus, o gimnazijos virėjoms- už skaniai paruoštą grybų patiekalą.

2E59DD95 F3A0 4D4A A949 F2CB4E84933Amm

Žmonės kaip ir gamta gyvena ritmingai. To priežastis – žmogus planuoja savo veiklą, pagal keliamus gyvenimo tikslus, siekius. Todėl po dvejų metų pertraukos, Skaistgirio mokyklos dvyliktos klasės mokiniai, planuodami savo tolimesnės karjeros kelią, išvyko į Kauną, Žalgirio arenoje organizuojamą studijų mugę. Siekdami įgyti informacijos apie aukštosiose mokyklose siūlomas studijų pasirinkimo galimybes, mokiniai domėjosi aukštųjų mokyklų priėmimo tvarka, stojimų eiga bei pačiu pasirengimu studijoms. Būsimi studentai turėjo neįkainojamą patirtį pabendrauti su aukštųjų mokyklų studentais bei gauti konkrečios informacijos ir patarimų apie dominančios studijų programos procesą. Taip pat mokiniai stebėjo vertingą diskusiją, susijusią su pasiruošimu egzaminams bei tolesnio karjeros kelio pasirinkimu, turėjo galimybę sudalyvauti eksperimentuose ir vykdomuose žaidimuose.

maistas

 

Sveikos mitybos įpročiai susiformuoja dar vaikystėje, todėl labai svarbu juos diegti ir formuoti ankstyvame amžiuje. Sveikatai palankios mitybos tikslas - ne tik vartoti maisto produktus, kurie užtikrintų fiziologinius poreikius, bet, kad tokia mityba suteiktų energijos ir patenkintų reikalingų maistinių medžiagų poreikį ir suformuotų valgymo kultūrą visam gyvenimui.

Todėl, Skaistgirio gimnazijoje, antros ir trečios klasės mokinukams buvo pravestas aktyvus užsiėmimas apie sveiką mitybą. Vaikai sužinojo, kodėl mityba turi būti subalansuota, įvairi ir saikinga, kokių maisto medžiagų reikia žmogaus organizmui, kad būtume sveiki, energingi ir žvalūs. Magnetinės lentos pagalba, vaikai suskirstė maisto produktus į grupes, kurios padeda išlikti sveikiems ir kurios žmogui kenkia.

Buvo pateikta užduotis - paserviruoti pietų stalą. Vaikai liko patenkinti šia užduotim, nes dabar galės patys pasidengti stalą ir priimti svečius, ateinančius į gimtadienį. Šaunuoliai!

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė R. Goštautienė.

nn

Mūsų akys atlieka didžiulį darbą, bet kaip užtikrinti, kad jos nepavargtų? Akį judina daugybė raumenukų, kuriuos, kaip ir kitus raumenis, reikia treniruoti.

Skaistgirio gimnazijoje, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, buvo pravesta paskaitėlė „Sveikos akys - langas į pasaulį”. Vaikai sužinojo, kad akys - svarbiausias žmogaus jutimo organas, kad aštuoniasdešimt procentų visos informacijos gauname per regėjimą. Buvo pateikta informacija, kas stiprina regėjimą, o kas jį silpnina. Visi išmoko akių mankštelės, kuri reikalinga po įtempto akių darbo. Raiščiu užrišus akis, buvo stengiamasi suprasti, kaip jaučiasi aklas žmogus. Kiekvienas gavo dovanų knygų skirtuką su akių mankštelės pratimų pavyzdžiais.

Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė R. Goštautienė.

Biudžetinė įstaiga Skaistgirio gimnazija. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190565573

Adresas: Šermukšnių g. 2, LT-84385, Skaistgirys, Skaistgirio sen. Joniškio r., tel. (8 426) 60 904, el. p. skaistgirio.mokykla@gmail.com