Joniškio rajone šią vasarą neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) veikla įgyvendinama pagal 14 programų.

Birželio 9 d. Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A-513 buvo patvirtintos neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) vasaros programos. Šią vasarą veiklą vykdo:

Laisvasis mokytojas Ruslanas Prokopenko, programa ,,Vasarok saugiai“ (6 – 19 metų moksleiviams), tel. 867186511, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Žagarė.

Programos anotacija:

„Vasarok saugiai“ programa - moksleivių prasmingas vasaros užimtumas skatinant daugiau laiko leisti gryname ore, supažindinant su įvairiomis fizinio aktyvumo formomis: sportas gamtoje, žaidimai, varžybos, žygiai dviračiais, baidarėmis ir pėsčiomis. Rengsim pusės dienos ir pilnos dienos stovyklas, kuriose laisvalaikį aktyviai leisime ne tik sportuodami, bet ir žaisdami įvairius edukacinius žaidimus, darysim turistinius žygius ir valysim gamtą nuo šiukšlių, taip vaikams skiepydami bendruomeniškumą, visuomeniškumą ir sąmoningumą. Moksleiviai bus mokomi kaip elgtis vandenyje maudynių metu, kaip ir kiek degintis saulėje, kaip elgtis gamtoje, kad neįsisiurbtų erkė ir kaip saugiai pašalinti įsisiurbus. Bus mokoma plaukti. Taip pat aptarsime vaikams rūpimus ir aktualius klausimus. Didelis dėmesys teorinių užsiėmimų metu bus skiriamas vaikų socializacijai.

Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, programa ,,Kūrybos dirbtuvės: istorija, menas, paveldas“ (6 – 14 metų moksleiviams), tel. 8 625 36945, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Programos anotacija:

Programa ,,Kūrybos dirbtuvės: istorija, menas, paveldas“ tai įgimtų ir įgytų žmogaus gebėjimų ugdymas komandoje, kūrybiškumo atskleidimo ir jo realizavimo galimybė per praktines aktyvias veiklas supažindinant su istoriniu, kultūriniu krašto paveldu. Programa orientuota į skirtingo amžiaus vaikus. Programos metu vaikai bus supažindinami su Joniškio krašto istorija ir paveldu, surinkta tautosaka, dailės, fotografavimo pradmenimis. Įgytas teorines žinias pritaikys praktikoje – fiksuos (pieš ir fotografuos) Joniškio krašto paveldo objektus, inscenizuos tautosakininko M. Slančiausko surinktas pasakas, klausysis lopšinių, gamins žaislus iš žolynų.

 

Laisvoji mokytoja Gerda Kinderienė, programa ,,Gamtos vaikai“ (7 – 12 metų moksleiviams), tel. 8 682 30047, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Rudiškių sen., Joniškio raj.

Gamtoje daug laiko praleidžiantis vaikas labiau pasitiki savimi, atsiskleidžia kūrybingumas, ugdosi atsakingumas, sumanumas. Vaikai, kurie žaidžia lauke, leidžia laiką gamtoje, yra laimingesni, dėmesingesni, juos žymiai rečiau nei namuose užsidariusius vaikus kamuoja nerimas.

Programos metu bus vykdomos meninės, sportinės, patiriminės, eksperimentinės veiklos. Per programos užimtumo veiklas bus puiki galimybė patirti nuotykių gamtoje, būti fiziškai aktyviam, susirasti naujų draugų, išbandyti naujas veiklas, įgyti savarankiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių, bei ugdyti įvairiapuses kompetencijas.

Patiriminės veiklos skatintų šiuolaikinį vaiką mokytis natūralioje aplinkoje. Integruotos ir kūrybiškos veiklos pagerintų ne tik akademinius rezultatus bet ir emocinę būseną. Kiekvienos veiklos siekis, kad vaikai žinojimą pasiektų per pažinimą ir tyrinėjimus. Užsiėmimo veiklos įgalins vaikus pažinti kultūrinį, gamtinį paveldą per STEAM prizmę (matematikos, fizikos, chemijos, geografijos, technologijos ir biologijos pažinimą).

Laisvoji mokytoja Vijolė Vedeckienė, programa ,,Pažink gimtąjį kraštą“ (7 – 14 metų moksleiviams) , tel. 8 619 38358, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Programos anotacija:

Programa pasižymi veiklų įvairove, padedančia ugdyti smalsų, gebantį bendrauti ir išreikšti savo nuomonę žmogų, kuriam rūpi pažinti supančią gamtą, žinoti gimtojo krašto istorinius įvykius ir lankytinas vietas, perprasti naujoves ir lengviau prisitaikyti šiuolaikiniame pasaulyje. Būrelyje ,,Pažink gimtąjį kraštą“ vaikai laiką leis gamtoje, susipažins su istorinėmis Joniškio miesto vietomis. Susipažins su Joniškio miesto gatvėmis, dalyvaus orientacinėse rungtyse „Rask miesto gatves“. Sužinos Joniškio krašto žymių žmonių gyvenimo istorijas ir jų pasiekimus. Išmoks judriųjų žaidimų.

Laisvoji mokytoja Danutė Navickienė, programa ,,Gamta mūsų namai“ (8 – 10 metų moksleiviams), tel. 8 616 57021, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Programos anotacija:

Būrelyje ,,Gamta mūsų namai“ vaikai laiką leis gamtoje, bus ugdomi mylėti ir saugoti gamtą. Didžiausias dėmesys bus skiriamas gamtos ekologijai ir linksmai leisti laiką gamtoje. Mokysis rinkti ir rūšiuoti šiukšles. Išmoks atpažinti medžius, krūmus, vaistažoles. Išmoks linksmų judriųjų žaidimų. Aplankys naujai pasodintus parkus mieste. Lankysis gražiausiose Joniškio sodybose.

Laisvoji mokytoja Inga Augustauskaitė, programa ,,Vasaros spalvos“ (8 – 14 metų moksleiviams), tel. 8 670 61626, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Programos anotacija:

Programoje „Vasaros spalvos“ dalyvaujantys vaikai turės galimybę nenuobodžiauti vasaros atostogų metu. Susitikę ugdysime vaikų savarankiškumą, kūrybiškumą, komandinį darbą, savęs pažinimą. Mokysime, ką reiškia būti savarankiškiems, prisimti atsakomybę už save, savo poelgius. Mokysime suvokti savo emocijas ir jas valdyti, skatinsime sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, atliksime įvairias užduotis pasitelkdami išradingumą ir kūrybiškumą, aplankysime įvairias Joniškio erdves, ugdysime pilietiškumą.

Taip pat buvo pratęsta NVŠ teikėjų programų veikla vasaros mėnesiais.

Programas vasarą įgyvendina:

Laisvasis mokytojas Vaidas Valiukas, programa ,,Žaidžiame judriuosius žaidimus: stalo tenisą, futstalą, mažąjį futbolą, futbolą“ (8 – 19 metų moksleiviams), tel. 8 614 09308, el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Skaistgirys.

Laisvoji mokytoja Sandra Paulavičienė, programa ,,Šokame su ,,Kibirkštėle“. Jaunių grupė“, tel. 8 616 13266, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Laisvoji mokytoja Sandra Paulavičienė, programa ,,Šokame su ,,Kibirkštėle“. Jaunimo grupė“ (14 – 19 metų moksleiviams), tel. 8 616 13266, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

VšĮ ,,Saned“, programa ,,Užauginkime futbolininką Joniškyje“ (6 – 19 metų moksleiviams), tel. 8 623 15002, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis ir Gasčiūnų kaimas.

Laisvasis mokytojas Ruslanas Prokopenko, programa ,,Sveikas, greitas ir stiprus“ (6 – 19 metų moksleiviams), tel. 867186511,   el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Žagarė.

Laisvasis mokytojas Gintaras Melinis, programa ,,Karatė mokymo kelias“ (7 – 18 metų moksleiviams), tel. 8 698 75102, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Šiauliai (atvyksta į Joniškį).

Laisvasis mokytojas Deivydas Vištaitis, programa ,,Vaikų fizinis ugdymas ir sportiniai žaidimai“ (7 – 16 metų moksleiviams), tel. 860222143, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Laisvasis mokytojas Deivydas Vištaitis, programa ,,Mus vienija krepšinis“ (10 – 18 metų moksleiviams), tel. 860222143, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., Joniškis.

Nuo 6 iki 19 metų moksleivis gali dalyvauti vienoje Joniškio rajono NVŠ programoje. Dalyvavimas šios vasaros programose, pritaikius NVŠ krepšelio skirtas lėšas, yra nemokamas.

Moksleivis gali net tik birželį, bet ir liepą, ir rugpjūtį įsitraukti į NVŠ veiklą (dėl laisvų vietų prašome susisiekti su NVŠ programų teikėjais nurodytais kontaktais).

Biudžetinė įstaiga Skaistgirio gimnazija. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190565573

Adresas: Šermukšnių g. 2, LT-84385, Skaistgirys, Skaistgirio sen. Joniškio r., tel. (8 426) 60 904, el. p. skaistgirio.mokykla@gmail.com