11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugsėjo 9 – 18 dienomis Lietuvoje vykta Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai. Prie šios gražių veiklų prisideda ir Joniškio rajono Skaistgirio jaunimas. Rugsėjo 14 d. įgyvendinta pirmoji „Mano krašto istorija. Žydų keliais“ projekto dalis - Skaistgirio gimnazijos moksleivių pažintinis-orientacinis žaidimas „Pažink žydų paveldą Joniškio rajone“. Jaunuolius atvyko pasveikinti Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Armonavičius bei architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Leknickienė.

Renginio metu jaunimas dalyvavo pažintinėje ekskursijoje „Paslaptingasis sinagogų pasaulis“, kurios metu Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus istorikas Darius Vičas supažindino su žydų istorija ne tik Lietuvoje, bet ir Joniškio rajone, aptarta jų padėtis nuo Vytauto Didžiojo laikų iki II-ojo pasaulinio karo. Taip pat susipažinta su Baltosios ir Raudonosios sinagogų interjeru, judaizmo religijos ypatumais. Po pažintinės ekskursijos sinagogose, Skaistgirio gimnazijos moksleiviai sudalyvavo pažintiniame-orientaciniame žaidime „Pažink žydų paveldą Joniškio rajone“. Jame dalyvaujantys asmenys gavo lankstinuką su Joniškio ir Žagarės miestų planais ir parengtu kryžiažodžiu. Čia jaunimas susipažino su žydų paveldu (aplankė išlikusias sinagogas, kitus žydų pastatus (susipažino su jų istorija); juose ieškojo QR kodų, gavo kryžiažodžio klausimus ir mėgino jį išspręsti; teisingai išsprendę kryžiažodį, jį pristatė edukacijos vadovui). Skaistgirio jaunimas taip pat apsilankė ir senosiose Joniškio žydų kapinėse, holokausto aukų vietoje Vilkiaušio miške, senosiose Žagarės žydų kapinėse bei Žagarės žydų žudynių vietoje. Po renginio mokiniai buvo apdovanoti simboliniais prizais.

Renginys dalinai finansuotas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos.

Biudžetinė įstaiga Skaistgirio gimnazija. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190565573

Adresas: Šermukšnių g. 2, LT-84385, Skaistgirys, Skaistgirio sen. Joniškio r., tel. (8 426) 60 904, el. p. skaistgirio.mokykla@gmail.com